Національний комітет Товариства Червоного Хреста України (ТХЧУ) оголошує конкурс на посаду Тренер \ка з Першої психологічної допомоги
Товариство Червоного Хреста України - найбільша гуманітарна організація України, яка одна з найперших реагує на всі надзвичайні ситуації в країні і надає допомогу тим, хто найбільше її потребує.
Відчуваєте, що можете зробити світ кращим? Приєднуйтесь до Товариства Червоного Хреста України:
- Можливість творити добро: Допоможіть тим, хто цього потребує, і відчуйте натхнення від зробленого внеску
- Нові знання та навички: Пройдіть цікаві тренінги, станьте волонтером або співробітником і отримайте досвід, який стане у пригоді в житті.
- Друзі та однодумці: Приєднуйтесь до команди небайдужих людей, які завжди готові прийти на допомогу.
- Гордість за свої дії: Долучайтесь та відчуйтесь гордість за те, що ви – герой!
ТЧХУ – це тисячі людей по всій Україні, які щодня роблять світ кращим.
Провідний фахівець з проведення тренінгів (тренер з Першої психологічної допомоги) забезпечує фасилітацію тренінгів із Першої психологічної допомоги (в тому числі ППД дітям, ППД молоді, ППД при ускладнених реакціях та ситуаціях , ППД при невизначеній втраті та ін.), та інших релевантних тренінгів у сфері ПЗПСП, для волонтерів та співробітників ТЧХУ, населення, фахівців першої лінії (в тому числі фахівців соціальної, медичної, освітньої сфери, тощо) та партнерів, а також апробацію навчальних матеріалів для тренінгів, технічну підтримка та супервізію інструкторів з ППД/тренерів з ПЗПСП регіональних організаціях ТЧХУ.
Обов’язки:
- Підготовка до тренінгів та інших навчальних заходів, включно із адаптацією програми, кейсів та рольових ігор, перевіркою необхідного оснащення та матеріалів, оцінкою ризиків та альтернативних сценаріїв у випадку непередбачуваних обставин.
- Фасилітація наживо та онлайн тренінгів та інших навчальних заходів (воркшопів, інформаційних сесій, семінарів та інше) у сфері ПЗПСП відповідно до Стандартів МПК та Міжнародного Руху ЧХіЧП для співробітників та волонтерів ТЧХУ, а також для населення, фахівців першої лінії (в тому числі команд реагування на НС, фахівців соціальної, медичної, освітньої сфер, тощо) та партнерів.
- Обов’язкова участь у супервізійних та підтримуючих зустрічах
- Апробація навчальних матеріалів для тренінгів та інших заходів (програми тренінгових сесій, інформаційні сесії, презентації та інші матеріали, необхідні для підготовки та проведення тренінгів).
- Надання технічної підтримки та супервізії для команди інструкторів з ППД/тренерів з ПЗПСП регіональних організаціях ТЧХУ, в тому числі наживі під час виїздів на місця;
- Підтримка груп, які пройшли навчання у сфері ПЗПСП (зокрема, з Першої психологічної допомоги). Регулярні зустрічі після тренінгів з командами щодо вдосконалення навичок надання ППД.
- Підготовка аналітичних звітів про проведені заходи (в тому числі тренінги, супервізії й технічні зустрічі наживо та онлайн, тощо) із викладенням основних викликів, висновків та рекомендацій. Надання регулярної звітності за результатами діяльності.
- Підготовка інструкторів з ПЗПСП, яка включає теоретичне навчання і практичне відпрацювання навичок надання ППД /проведення заходів з ПЗПСП (на запит Відділу ПЗПСП НК ТЧХУ).
- За потреби та/або на запит Відділу ПЗПСП НК ТЧХУ участь в розробці та/або адаптації методологічних матеріалів та рекомендацій з напряму ПЗПСП відповідно до законодавства України та стандартів Міжнародного Руху ЧХіЧП.
- Сприяння впровадженню нових цифрових систем оцінки та моніторингу навичок та компетенцій співробітників і волонтерів ТЧХУ (в тому числі EQUIP, компоненти ENACT Role Play, тощо).
- Сприяння створенню системи підготовки та підтримки співробітників і волонтерів ТЧХУ (в тому числі бадді-системи, підтримки рівний-рівному, семінарів з обміну досвідом, тощо).
Додаткові обов’язки
- Проведення психоедукаційних сесій для співробітників та волонтерів ТЧХУ, а також для населення, фахівців першої лінії (в тому числі фахівців соціальної, медичної, освітньої сфер, тощо) та партнерів.
- Підготовка та проведення груп підтримки, сесій з турботи про себе та команди для співробітників та волонтерів ТЧХУ, а також населення, фахівців першої лінії та партнерів.
- Супровід волонтерських команд, які долучаються до реагування в умовах збройного конфлікту, в тому числі до евакуації населення, роботи на місцях вибухів, чергування в лікарнях (інструктажі перед та після, ППД для груп, групи підтримки та психоедукаційні сесії, тощо).
За потреби та/або на запит Відділу ПЗПСП НК ТЧХУ, моніторинг впровадження методологічних стандартів з ПЗПСП та надання допомоги фахівцям регіонального та місцевого рівня, а також волонтерам напрямку ПЗПСП.
Вимоги:
Освіта:
- Успішне проходження Тренінгу для тренерів з Психосоціальної підтримки (ТОТ) чи Тренінгу для інструкторів з Першої психологічної допомоги (ТОІ).
- Вища освіта за напрямком психології, педагогіки, в соціальній або в іншій релевантній сфері.
Досвід роботи:
- Досвід фасилітації тренінгів з Першої психологічної допомоги.
- Досвід фасилітації заходів з психосоціальної підтримки, проведення психоедукаційних сесій.
- Досвід роботи у сфері охорони здоров’я, в гуманітарній сфері та/або досвід волонтерства.
Необхідні знання та навички:
- Розуміння основ планування, реалізації діяльності у сфері ПЗПСП, надання освітньої підтримки та звітності в проектах.
- Поглиблене володіння навичками вербальної та невербальної комунікації, активного слухання.
- Демонстрація емпатії, теплоти, щирості та прояв турботи.
- Вміння налагоджувати контакт з групою та побудова довіри.
- Поглиблене володіння навичками тайм-менеджменту.
- Володіння навичками самоспостереження, рефлексії, самоусвідомлення, та стратегіями турботи про себе.
- Створення та підтримка особистих кордонів, повага до цінностей та досвіду інших.
- Гнучкість та адаптивність.
- Здатність швидко навчатися, уважність, аналітичні навички.
- Відмінні навички роботи з комп’ютером.
Володіння мовами:
- Українська (вільно)
- Англійська - бажано
Компетенції:
- Дотримання основоположних принципів Міжнародного руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця й етичних принципів тренера / психолога / соціального працівника.
- Розуміння особливостей процесів менторства, супервізії, проведення психоедукаційних сесій, вправ з управління стресом та релаксації, надання психосоціальної підтримки й першої психологічної допомоги.
- Розуміння особливостей фасилітації групових заходів (встановлення правил, надання групі чітких інструкцій, залучення учасників, забезпечення конфіденційності у групі, тощо).
- Досвід та вміння комунікувати з різними групами людей, тактовність і дипломатичність.
- Розвинені організаторські якості.
- Здатність працювати самостійно, в парі з ко-фасилітатором, та співпраця в команді.
- Надання та отримання конструктивного зворотного зв'язку.
- Знання процесу перенаправлення.
- Співпраця з партнерами, підрядниками, місцевими організаціями
- Вміння застосовувати нестандартні, інноваційні рішення в роботі
- Дослідження та розпізнавання почуттів учасників у групі.
- Спільне вирішення проблем.
- Безпечне виявлення випадків жорстокого поводження з дітьми, експлуатації, нехтування, насильства та самоушкодження.
- Здатність виявляти та розуміти повсякденні життєві проблеми та потреби дитини.
- Надання підтримуючого зворотного зв'язку дитині.
- Визнання та заохочення ініціативності дитини.
Товариство Червоного Хреста України пропонує:
- Цікаву, різноманітну та багатозадачну роботу;
- Працевлаштування згідно КЗпП;
- Своєчасну виплату заробітної плати;
- Дружній і згуртований колектив однодумців;
- Участь у тренінгах та семінарах в Україні та за її межами.
- Унікальний досвід роботи в найбільшій громадській організації України
- Удосконалення та розвиток професійних навичок і компетенцій у сфері Психічного здоров’я та психосоціальної підтримки: розвиток навичок фасилітації, технічних навичок тренера, а також управління стресом, управління людьми й ресурсами, планування, комунікації та співпраці.
- Супервізійна підтримка та менторство. Набуття досвіду співпраці з міжнародними партнерами, підвищення обізнаності щодо роботи великої гуманітарної організації та співпраці з партнерами.
- Регулярне підвищення кваліфікації та професійних навичок, участь у тренінгах як в Україні, так і за кордоном.
- Особистий розвиток, підтримка з боку колег та керівництва. Безперервне навчання
Ми маємо на меті створити в ТЧХУ безпечне та інклюзивне середовище, яке забезпечить усім співробітникам, волонтерам незалежно від віку, статі та гендерної приналежності, етнічного походження, релігії, наявності інвалідності, сексуальної орієнтації рівний доступ до можливостей, захист їх гідності та рівність прав.
Ми є роботодавцем з рівними можливостями для всіх працівників, в тому числі для осіб з інвалідністю.
Ми не дискримінуємо у своєму виборі та працевлаштуванні на основі раси, кольору шкіри, релігії, статі, національного походження, політичної приналежності, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, сімейного стану, інвалідності, генетичної інформації, віку.
Сексуальна експлуатація та наруга заборонені в усіх формах. Організація впроваджує політику запобігання сексуальним домаганням, сексуальній експлуатації та нарузі, в тому числі на робочому місці.
Робоче місце: м. Київ, м. Львів, м. Вінниця, м. Дніпро, м. Одеса - локації, яким надається перевага, можливість працювати з інших міст в межах країни з готовністю до частих відряджень (до 70% часу)
Випробувальний термін – 3 місяці.
Просимо надсилати резюме із зазначенням бажаного рівня зарплати з позначенням посади за наступною адресою: Отправить резюме .
Зважаючи на велику кількість запитів, ми зв’язуємося з кандидатами, які повністю відповідають вимогам вакансії.
Марія Домашенко