Фахівець/-чиня з соціальних питань мобільної групи в локаціях високого ризику та під час кризових ситуацій
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
БФ «Право на захист» (далі - Фонд) – визнаний лідер правозахисного руху в Україні. Фонд має потужні позиції у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО), біженців та осіб без громадянства. З початку військового вторгнення на Сході України Фонд проводить моніторинг ситуації захисту прав ВПО, надаючи правову та психосоціальну допомогу та посилюючи гуманітарну відповідь у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпровській, Запорізькій областях. Сьогодні Фонд працює майже у всіх обласних центрах України та громадах в межах відповідних областей.
ОПИС ПРОЄКТУ
Проєкт «SHIELD: Підтримка, Гуманітарне реагування та Посилення місцевої стійкості в Україні» спрямований на вирішення комплексних потреб уразливих верств ВПО, осіб що повернулися та осіб, які постраждали від конфлікту у важкодоступних регіонах що наближені до лінії фронту, та в обраних місцях колективного проживання в центральних регіонах.
В рамках проєкту фахівець з соціальних питань мобільної групи в локаціях високого ризику працюватиме в м. Харків (Харківська область) та виїжджатиме у громади, де є найбільша потреба у допомозі для забезпечення швидкого доступу до життєво необхідних послуг для людей, які постраждали від війни і не мають змоги самостійно дістатися до центрів допомоги та надаватимуть інформацію з соціальних питань, допомагатимуть в оформленні документів і вирішенні соціальних питань. Фахівець надаватиме послугу кейс-менеджменту: оцінку потреб особи, розробка індивідуального плану допомоги і координація в отриманні соціальної підтримки від різних служб та забезпечення цілісного підходу в питаннях захисту.
Група кризового реагування — це відібрані спеціалісти, що входять до команди Фонду та за власним бажанням зголосились на виїзди до локацій з високим та найвищим ризиком для надання допомоги постраждалим особам, та цілком усвідомлюють ризики для свого життя та здоров'я під час виконання запланованих виїздів та виконання своїх посадових обов'язків.
Успішний кандидат на дану посаду обов'язково буде залучений до проходження 4-денного тренінгу HEAT, під час якого будуть викладені навички першої домедичної та тактичної допомоги, евакуації, мінної небезпеки, та реагування на ризики у небезпечному середовищі. Один із днів буде проходити на полігоні де відбудуться практичні відпрацювання отриманих знань з вибухами учбових гранат та пострілів, що має певний стресовий характер.
Всі члени групи кризового реагування будуть забезпечені засобами індивідуального захисту (ЗІЗ), в які входять: бронежилет, шолом та тактична аптечка, носіння яких буде обов'язковим під час усього робочого часу, а також буде рекомендовано носити з собою тактичну аптечку на постійній основі. Знімати ЗІЗ можливо лише у підвалах, або укриттях, що не мають вікон та після погодження від офіцера з безпеки.
ОБОВ’ЯЗКИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:
Виявлення осіб та сімей, які потребують соціальної підтримки;
Надання соціальної допомоги постраждалим особам: соціальні послуги з консультування, інформування, фізичного супроводу, представництва інтересів відповідно до потреб, а також кейс-менеджмент;
Сприяння виявленим постраждалим особам/бенефіціарам в отриманні додаткових послуг (медичних, соціальних, психологічних, правових, забезпечення тимчасового притулку тощо), зокрема через направлення, в разі потреби, до відповідних загальних або спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб та/або інших суб'єктів;
Підтримання зв'язку з місцевими органами влади та їх інституціями, а також іншими гуманітарними організаціями;
Звітування у внутрішній базі даних Фонду;
- Дотримуватись Кодексу поведінки та Політик Фонду.
ПРОФЕСІЙНІ ВИМОГИ:
- Вища освіта в галузі соціальних, юридичних, психологічних або гуманітарних наук;
- Розуміння чинного законодавства та методик надання соціальних послуг буде перевагою;
- Відмінні комунікативні навички та вміння працювати з різними категоріями населення;
- Досвід роботи з внутрішньо переміщеними особами буде перевагою;
- Знання принципів конфіденційності та роботи з персональними даними;
- Розуміння гуманітарних принципів і гендерного підходу;
- Увага до деталей, здатність працювати в складних умовах;
- Сильні комунікативні навички, автономність у роботі, проактивність та гнучкість.
МИ ПРОПОНУЄМО:
- Контракт до 30 квітня 2025 року з можливістю продовження, що залежить від подальшого фінансування і особистих результатів роботи;
- Можливість працювати з однією із найсильніших українських правозахисних та гуманітарних неприбуткових організацій;
- Можливість професійного зростання;
- Веселий та енергійний колектив;
- Психологічна підтримка та наставництво;
- Повага до балансу між роботою та особистим життям.
ПРОЦЕС ПОДАЧІ ЗАЯВКИ:
Надіслати резюме та мотиваційний лист на адресу Відправити резюме , зазначивши у темі листа "Фахівець з соціальних питань мобільної групи в локаціях високого ризику_Харків". Відповіді будуть направлятися тільки особам, які будуть відібрані для інтерв'ю. Прохання не телефонувати додатково.
Заявки приймаються до 20 січня 2025 року. Якщо відповідні кандидати будуть визначені достроково, Фонд залишає за собою право завершити процес до цього терміну.