Пошук роботи на robota.uaukraine

Менеджер Програми з Безпеки, Підзвітності та Інклюзивності (SAIP)

International Medical Corps
2 дні тому
22 листопада 2024
КиївBohdana Khmelnytskoho Street, 63а
В офісі/на місці
Повна зайнятість
Офіс з генератором
Офіс в центрі
Медичне страхування

Міжнародний Медичний Корпус ніколи не вимагає від кандитатів внесків, платежів або інших грошових операцій. Якщо у зв’язку з працевлаштуванням на роботу у вас вимагають гроші, будь ласка, повідомте про це Міжнародному Медичному Корпусу на сайті для повідомлень про неправомірну поведінку: www.InternationalMedicalCorps.ethicspoint.com. Будь ласка, не надсилайте своє резюме або заявку на цей сайт, вони не будуть розглянуті.

ЗМІСТ ПОСАДИ

Менеджер Програми з Безпеки, Підзвітності та Інклюзивності (AIP) відповідає за забезпечення механізмів підзвітності на рівні країни та їх впровадження в усіх програмах для виконання мінімальних стандартів підзвітності ММК, особливо щодо залучення громад (включаючи обмін інформацією, конструктивну участь бенефіціарів, зворотний зв'язок та роботу зі скаргами). Ця посада також відповідає за впровадження механізмів інтеграції захисту в усі програми, гарантуючи, що програми ММК є безпечними, підзвітними та інклюзивними, і що ці програми дотримуються чотирьох основних принципів інтеграції захисту в усіх програмах: 1) надавати пріоритет безпеці та гідності й уникати заподіяння шкоди, 2) забезпечувати повноцінний доступ, 3) забезпечувати підзвітність і 4) підтримувати участь і розширення прав і можливостей.

За підтримки вищого керівництва ця посадова особа буде основною відповідальною за розробку, впровадження та управління процесами механізмів  зворотного зв'язку та реагування на рівні громад (CBFRM) в країні, керувати розробкою стратегії/плану обміну інформацією з громадою на рівні країни та стрияти додатковим заходам із залучення громад, які надають  представникам постраждалого населення реальні можливості приймати обґрунтовані рішення щодо допомоги, яку вони отримують. Крім того, ця посадова особа здійснюватиме контроль за звітуванням про відгуки та скарги, а також керуватиме базою даних механізмів  зворотного зв'язку та реагування на рівні громад (CBFRM)  у країні. Менеджер також очолюватиме процес оцінки ризиків у сфері захисту, що здійснюється в рамках діяльності команди, та керуватиме інтеграцією питань захисту в основну діяльність. Зусилля, спрямовані на забезпечення підзвітності перед постраждалими групами населення (AAP) та захисту на всіх етапах програмного циклу, здійснюватимуться у співпраці зі співробітниками, які реалізують ініціативи у сфері захисту в рамках всієї організації.

Щоб бути успішним на даній посаді, кандидат повинен виконувати основні обов’язки самостійно або ж необхідні особливі умови праці. 

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ

Політики, Інструкції та Процедури

  • Виконувати функції експертного джерела інформації та аналізу питань Програми з Безпеки, Підзвітності та Інклюзивності (SAIP), зокрема щодо захисту, підзвітності постраждалих груп населення та інтеграції захисту.
  • Розробляти стратегії щодо практики та стандартів, пов’язаних із Програмою з Безпеки, Підзвітності та Інклюзивності (SAIP), які є важливими для інтеграції захисту та підзвітності постраждалим групам населення (AAP)  у програми ММК (співпрацюючи з відділами охорони, програм, технічним відділом, відділом управління, відділом моніторингу та оцінювання, відділом кадрів та іншими відділами, за необхідності). Сюди можна  віднести зусилля з контекстуалізації, щоб допомогти керівництву країни та програмним командам краще зрозуміти, з якими ризиками стикаються громади, отримуючи доступ до програм ММК у країні, а також які "ризики" існують і що означає "інклюзивність" у цьому контексті.
  • Сприяти створенню позитивного іміджу та загальної довіри до організації, зокрема, шляхом застосування Кодексу Етичних  Норм Поведінки, гуманітарних принципів та зобов'язань за 9-ма основними гуманітарними стандартами (CHS)
  • Забезпечити, щоб процеси підзвітності повністю відповідали зобов'язанням ММК підзвітності постраждалим групам населення (AAP), включаючи зобов'язання, щодо  підзвітностей  перед постраждалими групами населення  у відповідності  до Міжвідомчого Постійного Комітету (IASC CAAP), Основні Гуманітарні Стандарти (CHS) та Гуманітарної хартії "Сфера".
  • Надавати підтримку вищому керівництву у підготовці звітності щодо виконання зобов'язань підзвітності постраждалим групам населення (AAP) та за основними гуманітарними стандартами (CHS).
  • Повідомляти рекомендації офісам  країни та відповідному керівництву/ключовому персоналу щодо шляхів забезпечення кращої підтримки захисту, інтеграції захисту та підзвітності постраждалим групам населення (AAP).
  • У співпраці зі штаб-квартирою готувати проекти документів і доповідних записок для керівництва ММК щодо Програми з Безпеки, Підзвітності та Інклюзивності (SAIP) для політичних внесків, відповідей на запити координаційних органів, внутрішніх брифінгових документів та матеріалів для комунікації з громадськістю.
  • Допомагати у плануванні стратегій на рівні країни та реагувати на проблеми Програми з Безпеки, Підзвітності та Інклюзивності (SAIP),  зокрема  допомагати з прийняттям рішень, які суттєво впливають на захист ММК, інтеграцію захисту, політику та керівні документи, пов’язані з підзвітністю постраждалим групам населення (AAP).

Ініціативи Програми з Безпеки, Підзвітності та Інклюзивності

  • У координації з програмними командами оцінювати вразливі місця та громадські владні структури, задля забезпечення міцних та відкритих відносин з ключовими зацікавленими сторонами спільноти з усіх верств громади, особливо з уразливими та маргіналізованими групами населення. 
  • Розробляти методичні рекомендації для надання підтримки командам країни  у створенні/вдосконаленні комунікаційних планів на рівні громад для забезпечення систематичного обміну інформацією/комунікації з постраждалими громадами протягом усього програмного циклу, задля того, щоб постраждалі групи населення могли приймати обґрунтовані  рішення щодо допомоги, яку вони отримують, а також могли вимагати від гуманітарних організацій виконання програмних зобов'язань, очікуваної поведінки гуманітарних організацій, а також дотримання прав і обов'язків, притаманних гуманітарній діяльності.
  • Розробляти плани обміну інформацією/комунікації та інструменти для поширення повідомлень серед постраждалих від кризи громад простими, зрозумілими термінами, доступними та бажаними мовами та форматами.
  • Співпрацювати з програмними та технічними групами, задля забезпечення  інтегрування повідомлень Програми з Безпеки, Підзвітності та Інклюзивності (SAIP)в існуючі процеси обміну інформацією на рівні громад (наприклад, кампанії з інформування населення, пропаганда здорового способу життя).
  • Координувати регулярні запити та збір відгуків бенефіціарів щодо діяльності ММК та заявлених зобов'язань.
  • Здійснювати регулярні перевірки в рамках моніторингу для забезпечення доступності, зрозумілості та актуальності інформації, що надається громадам, а також оновлювати її за необхідності.
  • Підтримувати розробку інформаційних продуктів Плану, методичних рекомендацій, технічних стандартів та аналізу даних.
  • Підтримувати програми та операції, спрямовані на впровадження підходів, що забезпечують актуалізацію питань захисту.
  • Співпрацювати з відділом внутрішнього аудиту та групами з дотримання вимог на рівні країни для моніторингу систематичного впровадження та інтеграції практик і процесів Програми з Безпеки, Підзвітності та Інклюзивності (SAIP)

Розробка та Планування Проекту

  • Визначити бюджет і ресурси, необхідні для діяльності в рамках Програми з Безпеки, Підзвітності та Інклюзивності (SAIP) та забезпечити наявність ресурсів для реалізації Програми з Безпеки, Підзвітності та Інклюзивності (SAIP) у всіх нових заявках.
  • Надавати підтримку команді М/О у забезпеченні того, щоб оцінка потреб та планування включали збір даних від вразливих та маргіналізованих груп або відповідних ключових інформаторів (жінок, дітей, людей похилого віку, людей з інвалідністю та інших маргіналізованих етнічних/соціальних груп).
  • Надавати підтримку офісам країни у проведенні оцінки ризиків у сфері захисту для постраждалих груп населення, забезпечуючи, щоб програмні команди належним чином визначали ризики та розробляли заходи щодо їхнього пом'якшення. Забезпечити, щоб програмні команди підтримували оновлений План Дій з актуалізації питань захисту.
  • Надавати рекомендації щодо покращення стратегії реагування та програмування з метою підтримки та сприяння безпеці бенефіціарів, захисту та підзвітності постраждалим групам населення (AAP) під час реагування на надзвичайні ситуації з урахуванням контексту.
  •  Виступати в ролі головного координатора в країні з питань інтеграції питань захисту. Навчати персонал, залучений до розробки, реалізації та моніторингу проектів, як використовувати інструмент оцінки ризиків у сфері захисту, коли це необхідно.
  • Визначати потенціал та посилювати зусилля з інтеграції питань захисту за межами оцінки ризиків для захисту в рамках програм, коли це можливо.
  • Підтримувати завершення додаткового аналізу/оцінки підзвітності постраждалим групам населення (AAP), включаючи, але не обмежуючись цим: аналіз зацікавлених сторін, оцінку комунікаційних потреб, періодичні консультації з громадою. 
  •  Підтримати проведення ґендерного аналізу та ґендерної оцінки.

Впровадження проекту

  • Забезпечувати регулярний збір даних щодо підзвітності постраждалим групам населення (AAP) протягом усього проектного циклу (а не лише в середині та наприкінці проекту, що дасть змогу вносити корективи).
  •  Забезпечити наявність інструментів і систем для вивчення та прийняття рішень щодо потреб уразливих груп, включаючи дезагрегацію всіх даних, розробку інтегрованих і специфічних індикаторів, конкретних дослідницьких питань і цільових рекомендацій у звітах.
  • Надавати технічний зворотний зв'язок щодо аспектів Програми з Безпеки, Підзвітності та Інклюзивності (SAIP) у національних звітах, описах технічних пропозицій та відповідних бюджетах, зосереджуючи увагу на якості, актуальності та ефективності програм, оскільки вони стосуються безпеки та підзвітності бенефіціарів.

Механізм Зворотного Зв'язку та Реагування на Рівні Громад

  • Розробляти та підтримувати місцеві механізми зворотного зв’язку та реагування на рівні громад (CBFRM - систематичний процес збору, моніторингу, вирішення та реагування на відгуки та скарги від постраждалих від кризи громад.
  • Співпрацювати з національним координатором з питань М/О у впровадженні методологій для проведення консультацій з громадами щодо їхніх уподобань, виходячи з оперативного контексту.
  • Розробляти та контролювати реалізацію каналів механізмів зворотного зв’язку та реагування на рівні громад (CBFRM) за участю постраждалих громад, щоб забезпечити їхню безпеку, включення бажаних варіантів та доступність для всіх (включаючи жінок і чоловіків, хлопчиків і дівчаток, людей похилого віку, людей з інвалідністю та інших маргіналізованих груп).
  • Забезпечити регулярне отримання зворотного зв'язку від регіональних офісів через різні канали (скриньки зворотного зв'язку, WhatsApp, електронну/телефонну гарячу лінію, довідкові служби тощо) та його оперативне внесення до бази даних механізмів зворотного зв’язку та реагування на рівні громад (CBFRM).
  • Здійснювати контроль за обробкою всіх відгуків/скарг та тісно координувати роботу з програмним та вищим управлінським персоналом, щоб забезпечити належне реагування на скарги та відгуки бенефіціарів.
  • Проводити періодичні перевірки відповідності журналу та документів механізмів зворотного зв’язку та реагування на рівні громад (CBFRM) для забезпечення дотримання процедур ММК.
  • Співпрацювати з командами з питань захисту та управління для розробки спеціальних формулювань з питань захисту, які будуть інтегровані в комунікацію організації з громадами щодо безпечного, підзвітного та інклюзивного програмування, того, чого очікувати від персоналу організації, а також Політики Захисту ММК.

Системи управління даними

  • Сприяти розробці та тестуванню програмного забезпечення центральної бази даних механізмів зворотного зв’язку та реагування на рівні громад (CBFRM) Міжнародного Медичного Корпусу   з метою покращення процесів, пов'язаних з організацією даних, аналізом та звітністю.
  • Сприяти вирішенню проблем, пов'язаних з базою даних механізмів зворотного зв’язку та реагування на рівні громад (CBFRM), та відповідати на запити користувачів.
  • Проведення регулярних перевірок якості записів у базі даних з метою забезпечення своєчасної та точної реєстрації відгуків та скарг від громадськості, перенавчання підлеглих у разі необхідності.
  • Забезпечити ведення центральної бази даних механізмів зворотного зв’язку та реагування на рівні громад (CBFRM), а також аналіз даних для виявлення тенденцій та розповсюдження висновків.
  • Розробити відповідну базу даних для відстеження та документування заходів підзвітності постраждалим групам населення (AAP),(наприклад, тренінгів, інформування громад та консультацій).

Розвиток Потенціалу та Навчання

  • Проведення тренінгів базового та середнього рівня для персоналу (робота з відгуками та скаргами, обмін інформацією, використання інструментів та основних концепцій, що стосуються безпечного, підзвітного та інклюзивного програмування (SAIP) та Основних Гуманітарних Стандартів (CHS).
  • Планування, управління та проведення необхідних тренінгів з питань управління ризиками, пов'язаними з корупцією, для персоналу та волонтерів ММК.
  • Аналіз та перегляд стратегії навчання з підзвітності постраждалим групам населення (AAP) для забезпечення розбудови потенціалу відповідного персоналу в країні та інтеграції найкращих практик підзвітності постраждалим групам населення (AAP).

Управління та Лідерство

  • Здійснювати   контроль за фахівцем з підзвітності з постраждалими групами (AP) та/або  асистентом   з підзвітності з постраждалими групами (AP), забезпечувати наставництво на робочому місці, конструктивний зворотний зв'язок та наставництво для розвитку їхнього потенціалу; встановлювати цілі та плани професійного розвитку для співробітників та проводити оцінювання їхньої діяльності.
  • Створювати та підтримувати робоче середовище, засноване на взаємній повазі, де члени команди прагнуть досягти досконалості.

Інше:

  • Будь-які інші завдання на вимогу безпосереднього керівника або уповноваженої особи. 
  • Додаткові обов'язки, такі як тимчасове розширення територіальної відповідальності, заміщення вакантних посад на певний період, підміна колег на лікарняному/щорічній відпустці/відрядженні, внутрішнє дублювання посад, будь-які специфічні завдання, пов'язані з потребами організації.  
  • Обов'язки та відповідальність, перелічені в цьому документі, є репрезентативними для характеру та рівня дорученої роботи і не обов'язково є вичерпними.

МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

  • Як правило, ступінь бакалавра в галузі соціальних наук, громадського здоров'я або міжнародного розвитку, з досвідом або знаннями у сфері підзвітності перед постраждалими групами населення, актуалізації захисту та/або охорони здоров'я. Еквівалентна комбінація відповідної освіти та досвіду може бути змінена за необхідності.
  • 7+ років прикладного досвіду роботи в гуманітарній організації та/або роботи з біженцями/ВПО в гуманітарних умовах, а також 5+ років роботи, пов'язаної з реалізацією підзвітності постраждалим групам населення (AAP), та/або інтеграцією питань захисту.
  • Розуміння ключових концепцій та зобов'язань щодо підзвітності постраждалим групам населення (AAP), наприклад, підзвітностей  перед постраждалими групами населення  у відповідності  до Міжвідомчого Постійного Комітету (IASC CAAP), Основних Гуманітарних Стандартів (CHS), актуалізації захисту/оцінки ризиків у сфері захисту та забезпечення безпеки.
  • Знання ініціатив з управління якістю та підзвітності, кодексів поведінки, принципів і стандартів, які зазвичай використовуються в секторі допомоги, зокрема:

o Кодексу Етичних Норм Поведінки Міжнародного руху Червоного Хреста та НУО при наданні допомоги в разі катастроф.

o Гуманітарної Хартії та Принципів Захисту Проекту «Сфера»

o Мінімальних стандартів врахування вікових особливостей та інвалідності в гуманітарній діяльності.

o Мінімальних стандартів захисту дітей у гуманітарній діяльності.

o Бюлетеню Генерального Секретаря про спеціальні заходи щодо захисту від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, Кодексу Етичних Норм Поведінки Міжнародного руху Червоного Хреста та НУО при наданні допомоги у разі катастроф.

 

  • Сильні навички фасилітації/презентації тренінгів та/або досвід проведення інформаційно-просвітницьких комунікаційних кампаній (IEC)  на рівні громади.
  • Продемонстровані знання механізмів підзвітності.
  • Високий рівень комп'ютерної грамотності, наявність досвіду розробки та управління базами даних, а також просунуті навички роботи з програмами Microsoft, включаючи Word та Excel.
  • Продемонстровані аналітичні та письмові навички з увагою до деталей.
  • Відмінні навички міжособистісного спілкування, комунікації та вміння слухати, здатність працювати з людьми з різних груп та різних верств населення.
  • Самостійний і здатний досягати результатів з мінімальним наглядом.
  • Продемонстроване розуміння захисту та конфіденційності даних як частини практики збору та управління даними, а також здатність поважати та зберігати конфіденційність.
  • Високий рівень володіння англійською мовою (говоріння - читання - письмо).

Кодекс Етичних Норм Поведінки 

Відповідно до цієї посади особа повинна розвивати та заохочувати культуру відповідності та етики в усій організації, підтримувати чітке розуміння дотримання стандартів етики організації «Міжнародний Медичний Корпус» та донорських потреб. Співробітники організації також відповідають за запобігання порушень нашого Кодексу Етичних Норм Поведінки, які можуть включати конфлікт інтересів, шахрайство, корупцію чи переслідування. Якщо ви бачите, чуєте або вам стало відомо про будь-які порушення Кодексу Етичних Норм Поведінки чи Політики Безпеки, ви зобов’язані повідомити про це. Якщо це керівна посада, людина повинна показувати приклад етичної поведінки своєю власною поведінкою та наглядом за роботою інших; переконатися, що особи, які підпорядковуються вам, мають достатні знання та ресурси для дотримання стандартів, викладених у Кодексі Етичних Норм Поведінки; контролювати дотримання вимог підлеглими людьми; послідовно та чесно забезпечувати дотримання Кодексу Етичних Норм Поведінки та політики Міжнародного Медичного Корпусу (ММК), включаючи Політику Безпеки та Політику Захисту від Переслідувань, Залякування та Сексуальних Домагань на робочому місці; підтримувати співробітників, які добросовісно піднімають відповідні питання чи виявляють занепокоєння.

Захист

Усі співробітники несуть спільну відповідальність і зобов’язання захищати населення, з яким ми працюємо, включаючи дорослих, які можуть бути особливо вразливими, і дітей. Мається на увазі захист від таких наступних дій наших співробітників або партнерів, як: сексуальна експлуатація та насильство; експлуатація, зневага або жорстоке поводження з дітьми, дорослими, які знаходяться в групі ризику, або ЛГБТІ; та будь-які форми торгівлі людьми.

Рівні можливості

Організація «Міжнародний Медичний Корпус» пишається тим, що надає рівні можливості працевлаштування всім співробітникам і кваліфікованим кандидатам незалежно від раси, кольору шкіри, релігії, статі, сексуальної орієнтації, національного чи етнічного походження, віку, інвалідності чи статусу ветерана.

Оксана Василюк

Схожі вакансії